top of page

Документація:

ПОЛОЖЕННЯ

 

про Територіальний центр

соціального обслуговування (надання соціальних послуг)

Полтавського району

  1. Територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) Полтавського району (далі – територіальний  центр) є бюджетною установою, рішення щодо утворення, ліквідації або реорганізації якої приймає сесія Полтавської районної ради.

  Територіальний центр утворюється для надання соціальних послуг громадянам, які перебувають у складних життєвих обставинах і потребують сторонньої допомоги, за місцем проживання, в умовах тимчасового або денного перебування.

Діяльність територіального центру повинна відповідати критеріям діяльності суб’єктів, що надають соціальні послуги.

     Територіальний центр надає такі соціальні послуги:

-догляд вдома;

-денний догляд;

-соціальна адаптація.

     Крім того, територіальний центр може надавати такі соціальні послуги:

паліативний/хоспісний догляд;

-консультування;

-представництво інтересів;

-соціальна профілактика;

-посередництво (медіація);

-соціально-економічні (у формі надання натуральної чи грошової допомоги);

-транспортні;

-соціально-медичні;

-інші соціальні послуги.

    2. Територіальний центр у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, наказами Мінсоцполітики, актами Полтавської обласної, районної державної адміністрації та Полтавської районної ради, наказами Департаменту праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації, а також цим Положенням про територіальний центр.

     3. Територіальний центр провадить свою діяльність на принципах адресності та індивідуального підходу, доступності та відкритості, добровільного вибору отримання чи відмови від надання соціальних послуг, гуманності, комплексності, максимальної ефективності використання бюджетних коштів, законності, соціальної справедливості, забезпечення конфіденційності, дотримання державних стандартів соціальних послуг,

етичних і правових норм.

        4. На надання соціальних послуг в територіальному центрі мають право:

-громадяни похилого віку, інваліди, хворі (з числа осіб працездатного  віку на період до встановлення їм групи інвалідності, але не більш як чотири місяці), які не здатні до самообслуговування і потребують постійної сторонньої допомоги, визнані такими в порядку, затвердженому МОЗ;

-громадяни, які перебувають у складній життєвій ситуації у зв'язку з безробіттям і зареєстровані в державній службі зайнятості як такі, що шукають роботу, стихійним лихом, катастрофою (і мають на своєму утриманні неповнолітніх дітей, дітей-інвалідів, осіб похилого віку, інвалідів), якщо середньомісячний  сукупний дохід їх сімей нижчий ніж прожитковий мінімум для сім’ї.

    5. Територіальний центр утворюється за наявності необхідної матеріально-технічної бази, зокрема приміщень,  що відповідають будівельним, технічним, санітарно-гігієнічним  нормам, вимогам пожежної безпеки та іншим нормам відповідно до законодавства.

    6. Положення про територіальний центр, його структура за пропозицією управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації, погодженою з Департаментом праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації, затверджується рішенням сесії Полтавської районної ради.

   Кошторис, штатний розпис Територіального центру затверджується начальником управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації.

   7. Методичне забезпечення діяльності територіального центру здійснює Мін-соцполітики, координацію та контроль за забезпеченням його діяльності – Департамент праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації, організаційно-методичне забезпечення та контроль за додержанням законодавства про надання соціальних послуг – управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації.

Для забезпечення реалізації соціальної політики щодо надання соціальних послуг територіальний центр взаємодіє із структурними підрозділами Полтавської районної державної адміністрації, Полтавської районної ради, підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності.

           8. Основними завданнями територіального центру є:

виявлення громадян, зазначених у пункті 4 цього Положення, формування електронної бази  даних таких громадян, визначення  (оцінювання)  їх  індивідуальних  потреб у наданні соціальних послуг; забезпечення якісного надання соціальних послуг; установлення зв'язків з підприємствами, установами та організаціями всіх форм власності, фізичними особами, родичами громадян, яких обслуговує територіальний центр, з метою сприяння в наданні соціальних послуг громадянам, зазначеним у пункті 4 цього Положення.

           9. До складу територіального центру входять такі структурні підрозділи:

1) апарат територіального центру;

2) відділ «Бухгалтерського обліку та звітності»;

3) відділення соціальної допомоги вдома;

4) відділення денного перебування;

5) відділення організації надання адресної натуральної та грошової допомоги;

6) відділення соціально-медичних послуг;

7) відділення «соціальний офіс»;

8) інші підрозділи, діяльність яких спрямована на надання соціальних послуг громадянам, зазначеним у пункті 4 цього Положення можуть створюватися за рішенням Полтавської районної ради.

    9-1. Територіальний центр має право створювати в разі потреби у сільських населених пунктах робочі місця соціальних працівників (соціальних робітників) для надання соціальних послуг громадянам, зазначеним в пункті 4 цього Положення, за їх місцем проживання.

     10. Територіальний центр очолює директор, який призначається на посаду та звіль-няється з посади в установленому порядку Полтавською районною радою, за пропозицією управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації, погодженою з Департаментом праці та соціального захисту населення обласної державної адміністрації.

Посаду директора територіального центру може займати особа, яка має вищу освіту (магістр, спеціаліст) відповідного напряму підготовки і стаж роботи на керівній посаді не менш як п'ять років.

         11. Директор територіального центру:

1) організовує роботу територіального центру, несе персональну відповідальність за виконання покладених на центр завдань, забезпечує проведення моніторингу та оцінку якості соціальних послуг, визначає ступінь відповідальності працівників;

2) затверджує посадові обов'язки заступника директора, керівників структурних підрозділів та інших працівників територіального центру;

3) координує діяльність структурних  підрозділів територіального центру;

4) подає до Полтавської районної ради пропозиції щодо штатного розпису, кошторису витрат центру;

5) укладає договори, діє від імені територіального центру і представляє його інтереси;

6) розпоряджається коштами територіального центру в межах затвердженого кошторису витрат та відповідно до їх цільового призначення, в тому числі на оплату:

проведення щорічного профілактичного медичного огляду соціальних працівників та соціальних робітників територіального центру, які безпосередньо надають соціальні послуги; придбання для соціальних працівників та соціальних робітників спецодягу, взуття, велосипедів, проїзних квитків (або грошової компенсації за їх придбання);

придбання для оснащення структурних підрозділів територіального центру автотранспорту, засобів пересування, спеціальних засобів для догляду і самообслуговування;

підвищення кваліфікації осіб, які надають соціальні послуги;

7) призначає в установленому порядку на посаду і звільняє з посади працівників територіального центру;

8) видає у межах своєї компетенції накази (в тому числі щодо здійснення (припинення) обслуговування  громадян), організовує і контролює їх виконання;

9) розробляє і подає на затвердження сесії Полтавської районної ради проект Положення про Територіальний центр;

10) затверджує положення про структурні підрозділи територіального центру.

     12. Територіальний центр утримується за рахунок  коштів,  які відповідно до Бюд-жетного кодексу України виділяються з місцевих бюджетів на соціальний захист населення та соціальне забезпечення, інших надходжень, у тому числі від діяльності його структурних підрозділів, від надання платних соціальних послуг, а також благодійних коштів громадян, підприємств, установ та організацій.

    13. Гранична чисельність і фонд оплати праці працівників територіального центру затверджуються Полтавською районною радою.

Умови оплати праці працівників територіального центру та штатна чисельність визначаються відповідно до законодавства з питань оплати праці, норм часу, чисельності та типового штатного нормативу чисельності працівників територіального центру, що затверджуються наказами Мінсоцполітики. Заохочувальні виплати директора територіального центру погоджуються з начальником управління соціального захисту населення Полтавської районної державної адміністрації.

     14. Для надання соціальних послуг територіальний центр має право залучати на договірних засадах інші підприємства, установи, організації та фізичних осіб, зокрема волонтерів.

    У територіальному центрі можуть утворюватися мультидисциплінарні команди відповідно до Порядку організації мультидисциплінарного підходу з надання соціальних послуг у територіальному центрі соціального обслуговування (надання соціальних послуг), затвердженого наказом Мінсоцполітики.

         15. Територіальний центр має право в установленому порядку отримувати гумані-тарну та благодійну допомогу, в тому числі із-за кордону, яка використовується для надання допомоги громадянам, зазначеним у пункті 4 цього Положення, та поліпшення матеріально-технічної бази територіального центру.

       16. Перевірка роботи та контроль за організацією діяльності, пов'язаної із наданням соціальних послуг, структурних підрозділів територіального центру, ревізія фінансово-господарської діяльності центру проводяться відповідно до законодавства України.

       17. Територіальний центр є юридичною особою, має самостійний баланс, рахунки в органах Казначейства, печатку із своїм найменуванням, штампи та бланки.

    18. Забороняється розподіл отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед працівників територіального центру (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб.

   19. Кошти та інше майно після ліквідації територіального центру не можуть перерозподіляти між її членами, а передаються іншій неприбутковій (правонаступній) організації. У випадках передбачених чинним законодавством спрямовуються в доход держави, а при реорганізації залишаються новоутвореній організації.

Юридична адреса: 38750, Полтавський район, с. Щербані, вул. Центральна, 1.

 

 

 

 

bottom of page